Olejki jak stosować?

Olejki jak stosować?

W dawnych czasach, pielęgnacja ciała w głównej mierze opierała się na wartościowych i drogocennych olejach. Stosowane były na wszelkie możliwe sposoby. Wraz z upływem czasu i postępem cywilizacyjnym oraz technologicznym, zaczęły pojawiać się kosmetyki, które miały w prosty i szybki sposób zapewnić zadbany wygląd i dobry stan skóry Dopiero po pewnym czasie stosowania przez ludzi konwencjonalnych i chemicznych produktów, okazało się, że zamiast pomagać mogą one często bardziej zaszkodzić. Dlatego też najlepszym sposobem na kompleksową pielęgnację skóry i całego ciała jest wprowadzenie olejków do swoich codziennych rytuałów pielęgnacyjnych. Olejki mogą stanowić podstawę pielęgnacji, ponieważ z powodzeniem zastąpią większość produktów, takich jak kremy, żele do twarzy lub odżywki do włosów. Olejki do oczyszczania twarzy, należy nakładać na specjalnę ściereczkę wykonaną z delikatnego materiału, a następnie wcierać w zwilżoną ciepłą wodą twarz. Po dokładnym oczyszczaniu twarzy, wskazane jest wklepanie jeszcze kilku kropli olejku dla osiągnięcia efektu nawilżenia i odżywienia.

Dla zastąpienia balsamów do ciałą lub żeli do kąpieli, należy dolać trochę olejku do kąpieli. Dzięki temu oczyszczona skóra zostanie jednocześnie wygładzona, nawilżona oraz doskonale odżywiona. Natomiast w pielęgnacji włosów, olejki są niezwykle skuteczne w nawilżaniu i wygładzaniu włosów. Można je stosować na kilka sposobów, na przykład do olejowania włosów przed mycie, jako produkt zabezpieczający końcówki, a także jako dodatek kilku kropli do szamponów. Stosowanie olejków to bardzo prosty i jednocześnie niezwykle naturalny sposób na pielęgnację swojego ciała, skóry i włosów.


Kosmetyki ekologiczne firmy Mokosh. Przetestuj ich wysoką jakość!


Należy jednak wybierać te olejki, które posiadają właściwości najbardziej odpowiadające naszym potrzebom. Szczególnie olejki do włosów, powinny być dobierane według wielkości ich cząsteczek oraz porowatości włosów. Pierwsze efekty pielęgnacji opartej na naturalnych olejkach, przychodzą bardzo szybko po pierwszych kilku tygodniach. Dodatkowym atutem jest zmniejszenie ilości posiadanych kosmetyków do zaledwie kilku najlepszych olejków.

Dodaj komentarz