Makijaż permanentny brwi – przeciwwskazania

Makijaż permanentny brwi – przeciwwskazania

Jeśli chcesz szybko i przede wszystkim na długo poprawić swój wygląd, wówczas zdecyduj się na makijaż permanentny brwi. Zanim jednak odwiedzisz salon kosmetyczny, przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź, jakie są przeciwwskazania do stosowania tego zabiegu!


Na czym polega makijaż permanentny?

Makijaż permanentny polega na wprowadzeniu pigmentu do skóry przy pomocy igły lub ostrzy według wybranej metody. Zabieg ten jest formą tatuażu. Jego zalety to:

  • optyczne zagęszczenie włosów w łuku brwiowym
  • korygowanie kształtu brwi
  • odbudowa brwi w przypadku ich całkowitego braku

Makijaż permanentny Kraków? Sprawdź centrum kosmetyczne Odrodzenie.


Przeciwwskazania – makijaż permanentny brwi

Niektóre sytuacje powodują, że nie możesz poddać się zabiegowi makijażu permanentnego. Zasady są podobne, jak w przypadku tatuaży. Ponadto, nie zaleca się zabiegu dla osób, które chorują na cukrzycę (wysoki poziom cukru utrudnia gojenie ran, ryzyko infekcji jest duże) a także wtedy gdy:

  • jesteś alergiczką
  • jesteś w ciąży lub karmisz piersią
  • masz poparzoną skórę przez słońce lub jesteś tuż po opalaniu
  • na skórze masz świeże blizny
  • cierpisz na infekcje grzybicze, wirusowe lub bakteryjne

Z zabiegiem powstrzymaj się też, kiedy masz menstruację, jesteś po radioterapii lub chemioterapii, a także wtedy, gdy w miejscu pigmentowania masz uszkodzenia skóry. Choroby siatkówki i rogówki oka, a także inne schorzenia oczu również są przeciwwskazaniem do wykonania makijażu trwałego – mimo iż makijaż nie dotyczy samej powieki, bliskość łuku brwiowego sprawia, że lepiej poczekać, aż się wyleczymy całkowicie.

Przed zabiegiem wykonania makijażu tego rodzaju, podczas wizyty w salonie będziesz musiała wypełnić kwestionariusz, w którym odpowiesz na najważniejsze pytania dotyczące schorzeń, które mogą dyskwalifikować Cię do zabiegu. Pamiętaj też, że po zrobieniu makijażu, skóra w tym miejscu będzie zaczerwieniona i możesz odczuwać dyskomfort. Nie wolno też przez przynajmniej kilka dni opalać się i należy unikać intensywnego słońca. Zaleca się również, aby unikać mocnych peelingów, a stosować lekkie kremy nawilżające i bezalkoholowe toniki do przemywania i oczyszczania skóry.

Dodaj komentarz