Jak działa błoto z morza martwego?

Jak działa błoto z morza martwego?

Pochodzące z Morza Martwego błoto, to mieszanka mnóstwa drogocennych minerałów. Minerały te wykazują doskonałe działanie pielęgnujące oraz odżywiające, dlatego stosowane jest w przemyśle kosmetycznym. Szlam, który zawiera bogactwo minerałów, można stosować na wiele sposobów, a także niedoskonałości. Wynika to z zawartości tak różnych składników, jak magnez, jod, potas, żelazo, wapń, fluor, sód, chlorki i wiele innych. Dzięki temu skóra zostaje doskonale odżywiona bombą minerałów i wspomaga szybsze oczyszczanie z toksyn. Po zastosowaniu błota na twarzy i całym ciele, skóra staje się sprężysta, jędrna, wygładzona oraz rozświetlona, a pory widocznie się zmniejszają.

Najlepszym sposobem na zastosowanie błota z Morza Martwego na skórę twarzy, jest regularne wykonywanie maseczki, którą nakłada się po dokładnym oczyszczeniu na kilka minut. Błoto powinno sie zmywać letnią wodą, a następnie wklepać w skórę ulubiony olejek lub krem nawilżający. Błoto z Morza Martwego, można także stosować jako odżywkę do włosów. Aby przygotować miksturę na włosy, błoto należy podgrzać i wmasować w skórę głowy oraz na długości włosów, a następnie spłukać ciepłą wodą po kilku mintach.

Bogaty skład mineralny błota, pomaga także w walce z cellulitem i rozstępami, dlatego wskazane jest stosowanie okładów z błota pod folię. Regularne używanie błota do pielęgnacji ciała, poprawi metabolizm, przyspieszy spalanie tkanki tłuszczowej oraz pobudzi krążenie krwi, dzięki czemu skóra zyska piękniejszy i jednocześnie zdrowszy wygląd. Błoto z Morza Martwego stosowane jest także szeroko w leczeniu pewnych schorzeń. Między innymi wspomaga leczenie łuszczycy, trądziku, alergi skórnych, a nawet chorób reumatycznych i różnych kontuzji stawów lub mięśni.

Aby jednak osiągnąć oczekiwane efekty, należy kosmetyki z błotem z Morza Martwego stosować regularnie około 1 lub 2 razy w każdym tygodniu. Świadomy wybór produktów zawierających naturalny skład i błoto, pozwoli zmniejszyć nieestetyczne niedoskonałości i skutecznie wpłynąć na ogólne samopoczucie i samoocenę.

Dodaj komentarz