Ekologiczna pielęgnacja ciała i włosów

Ekologiczna pielęgnacja ciała i włosów

Świadomość konsumencka dotyczy nie tylko wybierania produktów o wartościowym składzie, ale także rosnącej troski o środowisko. Między innymi z tego powodu kosmetyki ekologiczne zyskują na popularności. Dlaczego tak chętnie wybieramy tego rodzaju produkty?

Do preparatów, jakimi są ekologiczne kosmetyki należą produkty, które w swoim składzie nie zawierają składników mogących mieć niekorzystny wpływ na środowisko. W znacznym stopniu są to więc kosmetyki naturalne, wytwarzane z ekstraktów i olejów występujących w przyrodzie.

Konsumenci coraz częściej zwracają uwagę na to, aby dany kosmetyk nie posiadał np. plastikowych drobinek peelingujących ani filtrów szkodzących organizmom morskim. Przez pewien czas panowało przekonanie, że kosmetyki organiczne należą tylko i wyłącznie do produktów z wyższej półki, ale drogocenne składniki przyczyniają się do znacznie większej ceny takich kosmetyków, od tych, które znajdziemy w drogerii. Obecnie naturalne kosmetyki przeszły już do mainstreamu, a konsumenci mogą wybierać kosmetyki ekologiczne z każdej półki cenowej.

Dodaj komentarz